Sportowy kompakt Audi

Sportowy kompakt Audi

Spokojne A1 w swojej sportowej odsłonie zamienia się w zupełnie inne auto. Kilka detali, w rodzaju czerwonych klocków hamulcowych czy czterech rur wydechowych, podkreśla wyjątkowy charakter S1.

Audi S1 Sportback
Audi S1 Sportback (by Revistadelmotor )

Audi zadbało też o wygodę kierowcy. W środku mamy wygodny, obszerny fotel, całość wykończona jest ze smakiem, dla wygody kierowcy Audi zamontowało też całkiem sporo elektronicznych gadżetów.

S1 trudno nazwać autem praktycznym, bo sportowy kompakt nie ma ani pojemnego bagażnika, ani dużej kanapy z tyłu. S1 zapewnia za to ogromne emocje na drodze i właśnie dla kierowców szukających wrażeń małe Audi będzie najodpowiedniejszym kompanem.

Zobacz galerię modelu Audi S1

Pomimo napędu na cztery koła, S1 korzysta przez sporą część czasu tylko z mocy na przedniej osi. To zasługa sprzęgła Haldex, które dopiero przy trudnych warunkach na drodze załącza tylną oś. Moc S1 to 231 KM (wersja 2.0 TFSI), do tego dochodzi moment obrotowy rzędu 370 Nm. Z pomocą napędu quattro S1 rozpędza się do setki w 6,2 sekundy. Auto bardzo dobrze radzi sobie z zakrętami, nawet przy dużych prędkościach. Przyczepność jest na wysokim poziomie, kierowcy łatwo jest zapanować nad autem również w przy gorszej pogodzie. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwają asystenci, ale w pozycji Dynamic można sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Spalanie jest oczywiście wyższe, niż w miejskich kompaktach, ale nie należy też do przesadnie wysokich – w mieście to ok. 12-13 l/100 km.

reklama

SIŁOWNIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl